所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Product Category | Bus Transceivers |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Logic Type | CMOS |
| Logic Family | HCT |
| Number of Channels per Chip | 8 |
| Input Level | TTL |
| Output Level | CMOS |
| Output Type | 3-State |
| High Level Output Current | - 6 mA |
| Low Level Output Current | 6 mA |
| Propagation Delay Time | 22 ns |
| Supply Voltage - Max | 5.5 V |
| Supply Voltage - Min | 4.5 V |
| Maximum Operating Temperature | + 125 C |
| Package / Case | TSSOP-20 |
| Packaging | Reel |
| Function | Bus Transceiver |
| Minimum Operating Temperature | - 40 C |
| Mounting Style | SMD/SMT |
| Number of Circuits | 1 |
| Polarity | Non-Inverting |
| Factory Pack Quantity | 2500 |
| Part # Aliases | 74HCT245PW,118 |
| Life | Obsolete |
咨询QQ
热线电话