所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Mounting Type | Surface Mount |
| Current - Output High, Low | 24mA, 24mA |
| Independent Circuits | 1 |
| Voltage Supply Source | Single Supply |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Voltage - Supply | 1.2 V ~ 3.6 V |
| Circuit | 1 x 3:8 |
| Standard Package | 2,500 |
| Supplier Device Package | 16-TSSOP |
| Type | Decoder/Demultiplexer |
| Package/Case | 16-TSSOP (0.173", 4.40mm Width) |
| Mounting Style | SMD/SMT |
| Product | Decoders / Demultiplexers |
| Number of Lines In/Out | 3 / 8 |
| Number of Output Lines | 8 |
| Number of Input Lines | 3 |
| Operating Temperature Range | - 40 C to + 125 C |
| Logic Family | 74LVC |
| Power Dissipation | 500 mW |
| Propagation Delay Time | 5.2 ns |
| Minimum Operating Temperature | - 40 C |
| Package / Case | TSSOP-16 |
| Supply Voltage - Max | 3.6 V |
| Supply Voltage - Min | 1.65 V |
| Maximum Operating Temperature | + 125 C |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Other Names | 935301276118 |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Brand | NXP Semiconductors |
| Pd - Power Dissipation | 500 mW |
咨询QQ
热线电话