所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Type | Card Edge |
| Number of Contacts | 30 |
| Contact Plating | Gold |
| Mounting | Through Hole |
| Termination Method | Solder |
| Standard Package | Bulk |
| Comment | Intercontact Keying Plug Part Number 650025-2. |
| Mounting Ear Style | Without Threaded Inserts |
| Lead Free Solder Processes | Wave solder capable to 240°C |
| Row-to-Row Spacing (mm (in)) | 5.97 [0.235] |
| Centerline (mm (in)) | 3.96 [0.156] |
| Mounting Ears | With |
| Contact Material | Phosphor Bronze |
| Contact Underplating | Nickel (30) |
| Housing Material | Polyester GF |
| RoHSELV Compliance | RoHS compliant, ELV compliant |
| Housing Color | Green |
| Contact Mating Area Plating Material | Gold (30) |
| Post Plating | Bright Tin (100) |
| Number of Dual Positions | 30 |
| Termination (Solder) Post Length (mm (in)) | 7.11 [0.280] |
| RoHSELV Compliance History | Always was RoHS compliant |
| Post Type | Solder Eyelet Contact |
| Flange Feature | Flush Mount, Top Opening, Unthreaded, 0.128" (3.25mm) Dia |
| Mounting Type | Panel Mount |
| Card Type | Non Specified - Dual Edge |
| Color | Green |
| Gender | Female |
| Card Thickness | 0.055" ~ 0.070" (1.40mm ~ 1.78mm) |
| Contact Finish | Gold |
| Packaging | Tray |
| Material - Insulation | Polyester, Glass Filled |
| Operating Temperature | -55°C ~ 105°C |
| Number of Rows | 2 |
| Number of Positions | 30 |
| Pitch | 0.156" (3.96mm) |
| Termination | Solder Eyelet(s) |
| Read Out | Dual |
| Contact Finish Thickness | 30µin (0.76µm) |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Factory Pack Quantity | 48 |
| RoHS | RoHS Compliant |
咨询QQ
热线电话