所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Type | Card Edge |
| Number of Contacts | 15 |
| Contact Plating | Gold |
| Mounting | Through Hole |
| Termination Method | Solder |
| Standard Package | Bulk |
| Comment | Intercontact Keying Plug Part Number 650025-2. |
| RoHSELV Compliance | RoHS compliant, ELV compliant |
| Lead Free Solder Processes | Wave solder capable to 240°C |
| Row-to-Row Spacing (mm (in)) | 5.08 [0.200] |
| Centerline (mm (in)) | 3.96 [0.156] |
| Mounting Ears | Without |
| Contact Underplating | Nickel (30) |
| Housing Material | Polyester GF |
| Post Type | Flow Solder Post |
| Housing Color | Green |
| Contact Mating Area Plating Material | Gold (30) |
| Post Plating | Bright Tin (100) |
| Number of Dual Positions | 15 |
| Termination (Solder) Post Length (mm in) | 3.81 [0.150] |
| RoHSELV Compliance History | Always was RoHS compliant |
| Contact Material | Phosphor Bronze |
| Mounting Type | Through Hole |
| Card Type | Non Specified - Dual Edge |
| Color | Green |
| Gender | Female |
| Card Thickness | 0.055" ~ 0.070" (1.40mm ~ 1.78mm) |
| Contact Finish | Gold |
| Packaging | Tray |
| Material - Insulation | Polyester, Glass Filled |
| Operating Temperature | -55°C ~ 105°C |
| Number of Rows | 2 |
| Number of Positions | 30 |
| Pitch | 0.156" (3.96mm) |
| Termination | Solder |
| Read Out | Dual |
| Contact Finish Thickness | 30µin (0.76µm) |
| Number of Positions/Bay/Row | 15 |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| RoHS | RoHS Compliant |
| 连接器类型 | 连接器组件 |
| Centerline (Pitch) | 3.96 mm [ .156 in ] |
| 适用于 | 印刷电路板 |
| 连接器种类 | 母端 |
| Post Plating Material | Tin |
| 端子端接区域电镀材料表面涂层 | 哑光 |
| 封装方法 | 托盘 |
| Hot Pluggable | No |
| 行数 | 2 |
| Selectively Loaded | No |
| PC 板端接方法 | 通孔 - 焊接 |
| 端子接触部电镀材料 | 金 |
| Contact Current Rating (Max) (A) | 5 |
| 端子定位力 | 带有 |
| Connector System | 板对板 |
| 外形 | 低 |
| 接合对准 | 不带 |
| 端子接触部电镀厚度 (µm) | .76 |
| 高度 | 11.68 mm [ .46 in ] |
| Post Plating Material Finish | Bright |
| PCB Mount Alignment | Without |
| 接合固定 | 不带 |
| 柱体电镀厚度 | 100 |
| 产品类型 | 连接器 |
| 端子类型 | 插座 |
| PCB 安装固定 | 不带 |
| 面板安装固定 | 不带 |
| PCB 安装方向 | 垂直 |
| 外壳材料 | 玻璃填充聚酯 |
| 端接柱体长度 | 3.81 mm [ .15 in ] |
| Underplate Material | Nickel |
| 焊尾端子电镀材料 | 锡 |
| 端盖 | 不带 |
| 端子端接区域电镀材料 | 锡 |
| Solder Tail Contact Plating Material Finish | Matte |
| 卡槽深度 | 7.49 mm [ .29 in ] |
| 端子基材 | 磷青铜 |
| 壳体颜色 | 绿色 |
| 封装数量 | 150 |
| 行间距 | 5.08 mm [ .2 in ] |
| 注释 | 端子间键控插头料号 650025-2。 |
| 端子定位力类型 | 锁定枪 |
| 工组温度范围 (°C) | -55 – 105 |
| 连接器和端子端接到 | 印刷电路板 |
咨询QQ
热线电话