所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package | 3SMD-1 |
| Type | Schottky Diode |
| Configuration | Single Dual Anode |
| Peak Reverse Repetitive Voltage | 30 V |
| Peak Average Forward Current | 75 A |
| Peak Reverse Current | 1000 uA |
| Peak Forward Voltage | 0.79@150A V |
| Peak Non-Repetitive Surge Current | 600 A |
| Operating Temperature | -55 to 150 °C |
| Mounting | Surface Mount |
| Standard Package | Bulk |
| Supplier Package | SMD-1 |
| EU RoHS | Not Compliant |
| Maximum Operating Temperature | 150 |
| Maximum Continuous Forward Current | 75 |
| Package Height | 3.81(Max) |
| Operating Junction Temperature | -55 to 150 |
| Peak Reverse Repetitive Voltage | 30 |
| Peak Reverse Current | 1000 |
| Peak Non-Repetitive Surge Current | 600 |
| Package Width | 16(Max) |
| Peak Forward Voltage | 0.79@150A |
| PCB | 3 |
| Package Length | 11.55(Max) |
| Minimum Operating Temperature | -55 |
| Pin Count | 3 |
咨询QQ
热线电话