所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Type | Socket Strip |
| Pitch | 2.54 mm |
| Number of Rows | 2 |
| Number of Contacts | 30 |
| Gender | RCP |
| Contact Plating | Gold Over Nickel |
| Termination Method | Solder |
| Standard Package | Rail / Tube |
| Mounting Type | Through Hole |
| Color | Gray |
| Connector Type | Receptacle |
| Contact Finish | Gold |
| Packaging | Tube |
| Height Above Board | 0.275" (7.00mm) |
| Termination | Solder |
| Contact Finish Thickness | 300µin (7.62µm) |
| Row Spacing | 0.100" (2.54mm) |
| Number of Positions | 30 |
| Number of Positions Loaded | All |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Factory Pack Quantity | 15 |
| Series | DUBOX |
| Termination Style | Through Hole |
| Product Type | Receptacles |
| RoHS | RoHS Compliant |
咨询QQ
热线电话