所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Type | EMI/RFI Filtered |
| Number of Contacts | 2 |
| Maximum Voltage Rating | 250 Vac |
| Termination Method | Faston |
| Mounting | Snap-In |
| Connector Type | IEC 320/C14 |
| Standard Package | Bulk |
| Operating Temp Range | -10C to 40C |
| Number of Ports | 1 Port |
| Current Rating (Max) | 6 A |
| Termination Style | Faston |
| Gender | M |
| Total Number of Contacts | 2 POS |
| Mounting Style | Snap-In |
| Body Orientation | Straight |
| Product Length (mm) | 31.5 mm |
| Product Height (mm) | 58.67 mm |
| Voltage Rating Max | 250VAC |
| Additional Hardware | Switch/Fuse |
咨询QQ
热线电话