所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Operating Temp Range | -10C to 40C |
| Number of Ports | 1 Port |
| Current Rating (Max) | 10/Contact A |
| Termination Style | Faston |
| Gender | M |
| Total Number of Contacts | 3 POS |
| Mounting Style | Snap-In |
| Body Orientation | Straight |
| Type | EMI/RFI Filtered |
| Product Length (mm) | 31.49 mm |
| Product Height (mm) | 58.67 mm |
| Voltage Rating Max | 250VAC |
| Additional Hardware | Switch/Fuse |
| Features | Fuse Holder, Shielded, Switch On/Off, Non-Illuminated |
| Mounting Type | Panel Mount, Snap-In |
| Current | 10A |
| Fuse Drawer | Included |
| Voltage | 250VAC |
| Standard Package | 16 |
| Filter Type | RFI |
| Connector Style | IEC 320-C14 (Male Pins) |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Leakage Current (Max) (120VAC, 60Hz) (µA) | 2 |
| 连接器类型 | IEC 60320-1 C-14 |
| 适用于 | P 系列 |
| Input Type | IEC |
| 输出类型 | 187 快速连接端子 |
| Filtered | Yes |
| Voltage Selection | Single |
| 工作温度范围 (°C) | -10 – 40 |
| 电压(最大值) (VAC) | 115, 230 |
| 开关类型 | DPST |
| Panel Thickness Range | .7874 – 2 mm [ .031 – .079 in ] |
| Level Of Filtering | Inductor & Capacitor |
| 附件类型 | 保险丝夹 |
| 屏蔽种类 | 滤波器屏蔽层 |
| 扩展选项 | 无 |
| 滤波器类型 | 电源输入(滤波/非滤波) |
| 安装角度 | 垂直 |
| 输入电压选择 | 单一交流 |
| Ground Choke Option | No |
| 保险丝选项 | 双 |
| 安装方式 | 扣入式 |
| Leakage Current (Max) (250VAC, 50Hz) (µA) | 5 |
| Ground Option | None |
| 额定电流 (A) | 10 |
咨询QQ
热线电话