所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Connector Type | Connector Circular |
| Contact Type | Power |
| Contact Material | Brass |
| Contact Plating | Pre-Tin |
| Gender | SKT |
| Termination Method | Crimp |
| Standard Package | Bulk |
| Wire Size | 18-22 |
| Product Length | 17.12 |
| EU RoHS | Compliant |
| Shielded | No |
| Mounting | Cable Mount |
| Body Orientation | Straight |
| Maximum Current Rating | 9.5 |
| Packaging | Loose Piece |
| Product Depth | 3.81 |
| Product Height | 4.42 |
| Plating | Tin |
| Wire Gauge | 18-22 AWG |
| Material | Brass |
| Pin or Socket | Socket |
| Type | Stamped |
| Contact Termination | Crimp |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| CAD Drawing | 3D CAD Model |
| Current Rating | 9.5A |
| Length | 17.12mm |
| Mounting Type | Cable Mount |
| Voltage Rating | 600 V ac |
| Wire Size | 22 → 18 AWG |
| Factory Pack Quantity | 1000 |
| Product Category | Pin & Socket Connectors |
| Series | Mini Universal Mate-N-Lok |
| Termination Style | Crimp |
| Contact Gender | Socket (Female) |
| Housing Material | Plastic |
| Product Type | Contacts |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Rad Hardened | No |
| Mounting Style | Cable |
| Strain Relief | No |
| Number of Contacts | 1 POS |
| Product Depth (mm) | 3.81 mm |
| Shell Plating | Not Required |
| Contact Classification | 1Signal |
| For Use With | :Mini-Universal MATE-N-LOK Connectors |
| Wire Size AWG Min | :22AWG |
| Wire Size AWG Max | :18AWG |
| Body Plating | :Tin |
| Cable Diameter Max | :2.4mm |
| Cable Diameter Min | :1.5mm |
| Contact Size | :18 |
| Voltage Rating V AC | :600V |
| Wire Area Size Max | :0.9mm² |
| Wire Area Size Min | :0.3mm² |
| Wire Size (AWG) | :22AWG to 18AWG |
| Weight (kg) | 0.001 |
| Tariff No. | 85369010 |
| Brand/Series | Mini-UniversalMATE-N-LOK |
| ConnectorLine | Mini-UniversalMATE-N-LOK |
| ContactTerminationAreaPlating | Pre-Tin |
| ContactType | Socket |
| CurrentRating | 9.5A |
| Diameter,Contact | 0.039in. |
| Diameter,Insulation,Wire | 0.059to0.094,0.133in. |
| Material,Contact | Brass |
| PrimaryType | Contact |
| Standards | RoHS,ELVcompliants |
| Voltage,Rating | 600VAC |
| WireRange | 22-18AWG |
| Wire,AWG | 22-18 |
| Electrical mounting | crimped |
| Mechanical mounting | for cable |
| Rated current | 9.5A |
| Multiplicity | 1 |
| Connector type | female |
| spg | 4000 |
| Connector | contact |
| Gross weight | 0.2 g |
| Connector series | Mini Universal MATE-N-LOK |
| Contact plating | tinned |
| Wire cross section | 0.3...0.9mm2 |
| Contacts pitch | 4.14mm |
| Collective package [pcs] | 4000 |
| Contact material | brass |
咨询QQ
热线电话