所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Standard Package | Bulk |
| Supplier Package | SIP |
| Number of Outputs | 1 |
| EU RoHS | Compliant |
| Maximum Operating Temperature | 70 |
| Standard Package Name | SIP |
| Package Height | 9.3(Max) |
| Mounting | Through Hole |
| Output Voltage | 5 |
| Output Current | 0.5 |
| Package Width | 19.1 |
| Isolation | Non-Isolated |
| PCB | 3 |
| Package Length | 10.4 |
| Minimum Operating Temperature | -40 |
| Type | Step Down |
| Pin Count | 3 |
| Lead Shape | Through Hole |
| Unit Pack | 100 |
| MOQ | 100 |
| Features | SCP |
| Mounting Type | Through Hole |
| Voltage - Output 1 | 5V |
| Size / Dimension | 0.75" L x 0.41" W x 0.37" H (19.1mm x 10.4mm x 9.3mm) |
| Efficiency | 95% |
| Packaging | Box |
| Current - Output (Max) | 500mA |
| Voltage - Input (Max) | 36V |
| Package / Case | 3-SIP Module |
| Operating Temperature | -40°C ~ 70°C |
| Voltage - Input (Min) | 7.5V |
| Power (Watts) - Manufacture Series | 3W |
| Power (Watts) - Max | 3W |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Output Voltage-Channel 1 | 5 V |
| Product Category | DC/DC Converters |
| Input Voltage Range | 7.5 V to 36 V |
| Product | Non-Isolated / POL |
| Output Type | Switching Regulators |
| Output Current-Channel 1 | 0.5 A |
| Output Power | 3 W |
| RoHS | RoHS Compliant By Exemption |
| Screening Level | Commercial |
| Rad Hardened | No |
| Mounting Style | Through Hole |
| Operating Temperature Max Deg. C | 70C |
| Operating Temperature Min Deg. C | -40C |
| Product Length (mm) | 10.4 mm |
| Product Depth (mm) | 19.1 mm |
| Product Height (mm) | 9.3 mm |
| Input Voltage | 7.5 to 36 V |
| Output Current | 0.5 A |
| Output Voltage | 5 V |
| Operating Temperature (Max) | 70C |
| Operating Temperature (Min) | -40C |
| Primary Input Voltage | :36V |
| No. of Outputs | :1 |
| No. of Pins | :3 |
| Operating Temperature Min | :-40°C |
| Operating Temperature Max | :70°C |
| MSL | :- |
| Dropout Voltage Vdo | :6.8V |
| Weight (kg) | 0.002 |
| Tariff No. | 85411000 |
咨询QQ
热线电话