所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package | 3SIP |
| Type | Step Down |
| Output Current | 0.4 A |
| Output Voltage | 12 V |
| Input Voltage | 15 to 36 V |
| Number of Outputs | 1 |
| Switching Regulator | Yes |
| Standard Package | Bulk |
| Supplier Package | SIP |
| EU RoHS | Compliant |
| Maximum Operating Temperature | 70 |
| Standard Package Name | SIP |
| Package Height | 21.49 |
| Mounting | Through Hole |
| Output Voltage | 12 |
| Output Current | 0.4 |
| Package Width | 5.6 |
| Isolation | Non-Isolated |
| PCB | 3 |
| Package Length | 20.96 |
| Minimum Operating Temperature | -40 |
| Pin Count | 3 |
| Lead Shape | Through Hole |
| Unit Pack | 100 |
| MOQ | 100 |
| Output Voltage-Channel 1 | 12 V |
| Product Category | DC/DC Converters |
| Input Voltage Range | 15 V to 36 V |
| Output Type | Switching Regulators |
| Packaging | Tray |
| Output Current-Channel 1 | 0.4 A |
| Output Power | 5 W |
| RoHS | RoHS Compliant By Exemption |
| Screening Level | Commercial |
| Rad Hardened | No |
| Mounting Style | Through Hole |
| Operating Temperature Max Deg. C | 70C |
| Operating Temperature Min Deg. C | -40C |
| Package / Case | SIP |
| Product Length (mm) | 20.96 mm |
| Product Depth (mm) | 5.6 mm |
| Product Height (mm) | 21.49 mm |
| Operating Temperature (Max) | 70C |
| Operating Temperature (Min) | -40C |
| Primary Input Voltage | :36V |
| No. of Outputs | :1 |
| No. of Pins | :3 |
| Operating Temperature Min | :-40°C |
| Operating Temperature Max | :70°C |
| MSL | :- |
| Dropout Voltage Vdo | :13V |
| Weight (kg) | 0 |
| Tariff No. | 85423990 |
咨询QQ
热线电话