所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Number of Positions | 1 |
| Mounting | Through Hole |
| Pole Throw Configuration | 3PST |
| Switch Configuration | OFF ON |
| Actuator Style | Raised Slide |
| Terminal Type | PC Pins |
| Maximum Current Rating | 0.15@30VDC A |
| Maximum DC Voltage Rating | 30 V |
| Operating Temperature | -40 to 85 °C |
| Standard Package | Rail / Tube |
| Electrical Life | 2000/Switch |
| Product Length | 9.7 |
| EU RoHS | Compliant |
| Maximum Operating Temperature | 85 |
| Body Orientation | Right Angle |
| Maximum Current Rating | 0.15@30VDC |
| Packaging | Tube |
| Maximum DC Voltage Rating | 30 |
| Contact Plating | Gold/Nickel |
| Seal | Base |
| Minimum Operating Temperature | -40 |
| Terminal Pitch | 2.54 |
| Mechanical Life | 2000/Switch |
| Contact Material | Copper Alloy |
| Washable | No |
| Actuator Type | Standard |
| Mounting Type | Through Hole |
| Circuit | 3PST |
| Contact Rating @ Voltage | 0.15A @ 30VDC |
| Orientation | Side Actuated |
| Actuator Level | Raised |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
咨询QQ
热线电话