所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package | 3SIP Module |
| Type | Step Down |
| Output Current | 1.5 A |
| Output Voltage | 5 V |
| Input Voltage | 7 to 30 V |
| Number of Outputs | 1 |
| Switching Regulator | Yes |
| Standard Package | Trays |
| Supplier Package | SIP Module |
| EU RoHS | Compliant |
| Maximum Operating Temperature | 85 |
| Package Width | 22.86(Max) |
| Standard Package Name | SIP Module |
| Package Height | 7.87(Max) |
| Output Voltage | 5 |
| Output Current | 1.5 |
| Tab | 2Tab |
| Mounting | Through Hole |
| PCB | 3 |
| Package Length | 23.87(Max) |
| Minimum Operating Temperature | -40 |
| Pin Count | 3 |
| Lead Shape | Through Hole |
| Features | OTP, SCP |
| Mounting Type | Through Hole, Right Angle |
| Voltage - Output 1 | 5V |
| Size / Dimension | 0.94" L x 0.90" W x 0.31" H (23.9mm x 22.9mm x 7.9mm) |
| Efficiency | 85% |
| Packaging | Tray |
| Current - Output (Max) | 1.5A |
| Voltage - Input (Max) | 30V |
| Package / Case | 3-SIP Module |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Voltage - Input (Min) | 7V |
| Power (Watts) - Manufacture Series | 7W |
| Power (Watts) - Max | 7.5W |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Dimensions | 22.6 x 23.62 x 7.62mm |
| Height | 7.62mm |
| Length | 22.6mm |
| Maximum Operating Temperature | +85 °C |
| Minimum Operating Temperature | -40 °C |
| Package Type | SIP Module |
| Regulator Function | Buck Controller |
| Width | 23.62mm |
咨询QQ
热线电话