所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package | 3SIP Module |
| Type | Step Down |
| Output Current | 1.5 A |
| Output Voltage | 5 V |
| Input Voltage | 7 to 30 V |
| Number of Outputs | 1 |
| Switching Regulator | Yes |
| Supplier Package | SIP Module |
| EU RoHS | Compliant |
| Maximum Operating Temperature | 85 |
| Standard Package Name | SIP Module |
| Package Height | 23.87(Max) |
| Output Voltage | 5 |
| Output Current | 1.5 |
| Package Width | 7.87(Max) |
| Mounting | Through Hole |
| PCB | 3 |
| Package Length | 22.86(Max) |
| Minimum Operating Temperature | -40 |
| Pin Count | 3 |
| Lead Shape | Through Hole |
| Features | OTP, SCP |
| Mounting Type | Through Hole |
| Standard Package | 25 |
| Voltage - Output 1 | 5V |
| Size / Dimension | 0.90" L x 0.31" W x 0.94" H (22.9mm x 7.9mm x 23.9mm) |
| Efficiency | 85% |
| Packaging | Tray |
| Current - Output (Max) | 1.5A |
| Voltage - Input (Max) | 30V |
| Package / Case | 3-SIP Module |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Voltage - Input (Min) | 7V |
| Power (Watts) - Manufacture Series | 7W |
| Power (Watts) - Max | 7.5W |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Dimensions | 22.6 x 7.62 x 23.62mm |
| Height | 23.62mm |
| Length | 22.6mm |
| Maximum Operating Temperature | +85 °C |
| Minimum Operating Temperature | -40 °C |
| Package Type | SIP Module |
| Regulator Function | Buck Controller |
| Width | 7.62mm |
| Primary Input Voltage | :30V |
| No. of Outputs | :1 |
| Voltage Regulator Case Style | :SIP Module |
| No. of Pins | :3 |
| Operating Temperature Min | :-40°C |
| Operating Temperature Max | :85°C |
| MSL | :- |
| SVHC | :No SVHC (20-Jun-2013) |
| Accuracy % | :1% |
| Base Number | :78 |
| Device Marking | :78SR105VC |
| Frequency | :650kHz |
| IC Generic Number | :78SR105 |
| Input Voltage Min | :-30V |
| Operating Temperature Range | :-40°C to +85°C |
| Power Supply IC Type | :Switching regulator |
| Supply Voltage Min | :7V |
| Termination Type | :Through Hole |
| Voltage Regulator Type | :Step Down (Buck) |
| Weight (kg) | 0.0065 |
| Tariff No. | 85423990 |
咨询QQ
热线电话