所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Style | Male Pins (Blades) to Female Sockets (Slots) |
| Voltage Rating | 250V |
| Wire Gauge | 18 AWG |
| Number of Conductors | 3 |
| Cord Type | SVT |
| 1st Connector | NEMA 5-15P |
| Approval Marks | CSA, UL |
| Length | 6.56' (2.00m) |
| Approved Countries | Canada, United States |
| Standard Package | 1 |
| 2nd Connector | IEC 320-C13, Right Angle |
| Current Rating | 10A |
| Operating Temperature | 105°C |
| Color | Black |
咨询QQ
热线电话