所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Series | * |
| Standard Package | 100 |
| Style | Male Pins (Blades) to Female Sockets (Slots) |
| Shielding | Unshielded |
| Voltage Rating | 125V |
| Wire Gauge | 18 AWG |
| Number of Conductors | 3 |
| Cord Type | SJT |
| 1st Connector | NEMA 5-15P |
| Approval Marks | CSA, cUL, UL |
| Length | 6.0' (1.83m) |
| Approved Countries | Canada, United States |
| 2nd Connector | IEC 320-C13 |
| Current Rating | 10A |
| Operating Temperature | 105°C |
| Color | White |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
咨询QQ
热线电话