所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Mounting Type | Surface Mount, MLCC |
| Voltage - Rated | 250V |
| Capacitance | 1.0pF |
| Standard Package | 4,000 |
| Features | High Q, Low Loss |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Temperature Coefficient | C0G, NP0 |
| Size / Dimension | 0.055" L x 0.055" W (1.40mm x 1.40mm) |
| Applications | RF, Microwave, High Frequency |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Package / Case | 0606 (1616 Metric) |
| Thickness (Max) | 0.057" (1.45mm) |
| Tolerance | ±0.1pF |
| Other Names | 1284-1262-1 |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
咨询QQ
热线电话