American Technical Ceramics (ATC)
所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Product | RF Microwave MLCCs |
| Operating Temperature Range | - 55 C to + 125 C |
| Series | 800A |
| Case Code - mm | 1414 |
| Voltage Rating | 250 V |
| Termination Style | SMD/SMT |
| Packaging | Reel |
| Capacitance | 1 pF |
| Tolerance | 0.1 pF |
| Case Length | 1.4 mm |
| Case Code - in | 0505 |
| Case Height | 1.45 mm |
| Case Width | 1.4 mm |
| Temperature Coefficient / Code | C0G (NP0) |
| Type | NP0 Ceramic, High RF Power Ultra Low ESR Multilayer Capacitor |
| Part # Aliases | ATC800A1R0BT250XT |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Mounting Type | Surface Mount, MLCC |
| Voltage - Rated | 250V |
| Standard Package | 4,000 |
| Features | High Q, Low Loss |
| Temperature Coefficient | C0G, NP0 |
| Size / Dimension | 0.055" L x 0.055" W (1.40mm x 1.40mm) |
| Applications | RF, Microwave, High Frequency |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Package / Case | 0606 (1616 Metric) |
| Thickness (Max) | 0.057" (1.45mm) |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Other Names | 1284-1262-1 |
咨询QQ
热线电话