American Technical Ceramics (ATC)
所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Product | RF Microwave MLCCs |
| Operating Temperature Range | - 55 C to + 125 C |
| Series | 800A |
| Case Code - mm | 1414 |
| Voltage Rating | 250 V |
| Termination Style | SMD/SMT |
| Voltage Rating DC | 250 V |
| Packaging | Reel |
| Capacitance | 1 pF |
| Tolerance | 0.1 pF |
| Case Length | 1.4 mm |
| Case Code - in | 0505 |
| Case Height | 1.45 mm |
| Package / Case | 0505 (1414 metric) |
| Case Width | 1.4 mm |
| Temperature Coefficient / Code | C0G (NP0) |
| Type | NP0 Ceramic, High RF Power Ultra Low ESR Multilayer Capacitor |
| Part # Aliases | ATC800A1R0BW250XT |
| RoHS | No |
咨询QQ
热线电话