所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Selling Alternatives | 805F150E |
| Subcategory | Resistor Fixed Single-Other Mounting |
| Lead Time | 56 Days |
| Packaging | Bulk |
| Resistance (Ohms) | 150 |
| Lead Style | Solder Lugs |
| Mounting Feature | Flanges |
| Temperature Coefficient | ±20ppm/°C |
| Height | 0.351" (8.92mm) |
| Size / Dimension | 0.600" L x 0.646" W (15.24mm x 16.41mm) |
| Coating, Housing Type | Aluminum |
| Power (Watts) | 5W |
| Standard Package | 1 |
| Tolerance | ±1% |
| Composition | Wirewound |
| Package/Case | Axial, Box |
| rohs | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Product | Power Resistors Wirewound Aluminum Housed |
| Product Category | Wirewound Resistors |
| Voltage Rating | 210 V |
| Series | 89 |
| Operating Temperature Range | 0 C to + 275 C |
| Termination Style | Solder Lug |
| Resistance | 150 Ohms |
| Case Length | 15.24 mm |
| Case Height | 8.13 mm |
| Power Rating | 5 W |
| Type | Metal-Mite Aluminum Housed Wirewound Resistors |
| Case Width | 8.48 mm |
| RoHS | No RoHS Version Available |
咨询QQ
热线电话