所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package | 3TO-247AC |
| Type | Schottky Diode |
| Configuration | Dual Common Cathode |
| Peak Reverse Repetitive Voltage | 20 V |
| Peak Average Forward Current | 40 A |
| Peak Reverse Current | 5500 uA |
| Peak Forward Voltage | 0.55@80A V |
| Peak Non-Repetitive Surge Current | 2200 A |
| Operating Temperature | -55 to 150 °C |
| Mounting | Through Hole |
| Standard Package | Bulk |
| Standard Package | Rail / Tube |
| Supplier Package | TO-247AC |
| Standard Package Name | TO-247 |
| EU RoHS | Compliant |
| Maximum Operating Temperature | 150 |
| Maximum Continuous Forward Current | 40 |
| Operating Junction Temperature | -55 to 150 |
| Peak Reverse Repetitive Voltage | 20 |
| Peak Reverse Current | 5500 |
| Peak Non-Repetitive Surge Current | 2200 |
| Peak Forward Voltage | 0.55@80A |
| Minimum Operating Temperature | -55 |
| Pin Count | 3 |
| Lead Shape | Through Hole |
| Operating Temp Range | -55C to 150C |
| Package Type | TO-247AC |
| Operating Temperature Classification | Military |
| Rad Hardened | No |
| Rectifier Type | Schottky Diode |
| Peak Rep Rev Volt | 20 V |
| Rev Curr | 5500 uA |
| Forward Voltage | 0.55 V |
| Avg. Forward Curr (Max) | 40 |
| rohs | RoHS Compliant Part |
咨询QQ
热线电话