所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package | 3TO-247AC |
| Type | Schottky Diode |
| Configuration | Dual Common Cathode |
| Peak Reverse Repetitive Voltage | 150 V |
| Peak Average Forward Current | 80 A |
| Peak Reverse Current | 200 uA |
| Peak Forward Voltage | 1.09 V |
| Peak Non-Repetitive Surge Current | 1930 A |
| Operating Temperature | -55 to 175 °C |
| Mounting | Through Hole |
| Standard Package | Bulk |
| Standard Package | Rail / Tube |
| Supplier Package | TO-247AC |
| Standard Package Name | TO-247 |
| EU RoHS | Compliant |
| Maximum Operating Temperature | 175 |
| Maximum Continuous Forward Current | 80 |
| Operating Junction Temperature | -55 to 175 |
| Peak Reverse Repetitive Voltage | 150 |
| Peak Reverse Current | 200 |
| Peak Non-Repetitive Surge Current | 1930 |
| Peak Forward Voltage | 1.09 |
| Minimum Operating Temperature | -55 |
| Pin Count | 3 |
| Lead Shape | Through Hole |
| Operating Temp Range | -55C to 175C |
| Package Type | TO-247AC |
| Operating Temperature Classification | Military |
| Rad Hardened | No |
| Rectifier Type | Schottky Diode |
| Peak Non-Repetitive Surge Current (Max) | 1930 |
| Peak Rep Rev Volt | 150 |
| Rev Curr | 200 |
| Forward Voltage | 1.09 |
| Avg. Forward Curr (Max) | 80 |
| DELETED | Compliant |
| Diode Type | :Schottky |
| Diode Configuration | :Dual Common Cathode |
| Repetitive Reverse Voltage Vrrm Max | :150V |
| Forward Current If(AV) | :80A |
| Forward Voltage VF Max | :1.09V |
| Diode Case Style | :TO-247AC |
| Weight (kg) | 0 |
| Tariff No. | 85411000 |
| rohs | RoHS Compliant Part |
咨询QQ
热线电话