所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| RoHS | RoHS Compliant |
| Product Type | BS88 British Standard Fuse |
| Body Style | Cartridge Blade Fuses |
| Current Rating | 80 A |
| Voltage Rating AC | 660 V |
| Mounting Style | Stud |
| Termination Style | Bolt Down |
| Fuse Size / Group | HRCII |
| Series | L14 |
| Type | High Rupture Capacity Fuse Link |
| Product | Specialty Fuses |
| Factory Pack Quantity | 20 |
| Current | 80A |
| Mounting Type | Bolt Mount |
| Voltage - Rated | 660VAC, 400VDC |
| Size / Dimension | 1.378" Dia x 2.638" L (35.50mm x 67.00mm) |
| Fuse Type | Fast Acting |
| Standard Package | 20 |
| Package/Case | Cylindrical, Blade Terminal (Bolt) |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Unit Weight | 8.000001 oz |
咨询QQ
热线电话