所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Plug Color | Yellow |
| Probe Temperature Range | -22 ~ 221°F (-30 ~ 105°C) |
| Plug Type | Sub-Mini (Thermocouple Plug) |
| Cable Length | 39.370" (1000.00mm) |
| Tip - Type | Contact, Cuff |
| Standard Package | 5 |
| Usage | HVAC |
| Cable Insulation | Plastic |
| Type | K-Type Thermocouple |
| Other Names | 2724500 |
| Factory Pack Quantity | 5 |
| Product Category | Environmental Test Equipment |
| Measures | Temperature |
| Equipment Type | Flexible Cuff Temperature Probe |
| Part # Aliases | 2724500 |
| Accuracy | +/- 1.5 C |
| RoHS | RoHS Compliant By Exemption |
| Color | Black |
| ConnectorType | Mini-Thermocouple |
| Length,Cable | 1m |
| Material,Connector | Hytrel4774 |
| UsedWith | InfraredThemometer |
| Voltage,Range,AC | 24V |
| Voltage,Range,DC | 60V |
| Temperature range | -30...+105 °C |
| Description | Measuring sensor with Velcro tape fastening type K |
| Sensor type/thermocouples | K |
| 传感器类型 | K |
| 探头类型 | Bead |
| 连接器类型 | 微型热电偶 |
| 最佳精确度 | ±0.1 °C |
| 最大温度测量 | +105 °C |
| 电缆长度 | 0.5m |
咨询QQ
热线电话