所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Plug Color | Yellow |
| Probe Temperature Range | -40 ~ 1994°F (-40 ~ 1090°C) |
| Plug Type | Sub-Mini (Thermocouple Plug) |
| Cable Length | 39.370" (1000.00mm) |
| Probe Length | 8.375" (212.73mm) |
| Tip - Type | Immersion / Penetration, Rounded |
| Standard Package | 1 |
| Usage | HVAC |
| Cable Insulation | Poly-Vinyl Chloride (PVC) |
| Type | K-Type Thermocouple |
| Other Names | 2098684 |
| Probe Material | Inconel |
| Best Accuracy | ±0.4 % |
| Connector Type | Miniature Thermocouple |
| Maximum Temperature Measurement | +1090 °C |
| Probe Diameter | 3.175mm |
| Probe Type | Immersion |
| Sensor Type | K |
| rohs | Not Applicable |
| Factory Pack Quantity | 1 |
| Product Category | Test Probes |
| Features | Measurement range of - 40 C to + 1090 C |
| Description/Function | Type-K thermocouple for use in liquids and gels |
| Color | Black / Yellow |
| Tip Style | Spherical Radius |
| Equipment Type | Termperature Probe |
| Part # Aliases | 2098684 |
| RoHS | RoHS Compliant By Exemption |
| ConductorSize | 24AWG |
| ConnectorType | Mini-Thermocouple |
| Length,Cable | 1m |
| Material,Cable | PVC |
| Material,Handle | Hytrel |
| MeasuringRange | -40to1090–40to1090°C |
| PlugType | 0.792mmMiniThermocouple |
| UsedWith | InfraredThemometer |
| Voltage,Range,AC | 24V |
| Voltage,Range,DC | 60V |
| Temperature range | -40...+1090 °C |
| Description | SureGrip Plunge-sensor, type K, 21 cm long, measuring tip of Alloy 600 |
| Sensor type/thermocouples | K |
| 传感器类型 | K |
| 探头直径 | 3.2mm |
| 探头类型 | K 型热电偶 |
| 连接器类型 | 微型热电偶 |
| 最佳精确度 | ±2.2 °C |
| 电缆长度 | 1m |
| 探头长度 | 213mm |
| 最大温度测量 | +1090°C |
咨询QQ
热线电话