所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Plug Color | Yellow |
| Probe Temperature Range | -40 ~ 662°F (-40 ~ 350°C) |
| Plug Type | Sub-Mini (Thermocouple Plug) |
| Cable Length | 39.370" (1000.00mm) |
| Probe Length | 4.000" (101.60mm) |
| Tip - Type | Immersion / Penetration, Pointed |
| Standard Package | 1 |
| Usage | Liquids, Gels |
| Cable Insulation | Poly-Vinyl Chloride (PVC) |
| Type | K-Type Thermocouple |
| Other Names | 2098706 |
| Probe Material | Stainless Steel |
| Best Accuracy | ±1.1 °C |
| Connector Type | Miniature Thermocouple |
| Maximum Temperature Measurement | +350 °C |
| Probe Diameter | 3.404mm |
| Probe Tip Type | Conical |
| Probe Type | Penetration |
| Sensor Type | K |
| rohs | Not Applicable |
| Factory Pack Quantity | 1 |
| Product Category | Test Probes |
| Features | Probe is made of 316 stainless steel, which is suitable for food service use |
| Voltage Rating | 60 V |
| Series | 80PK |
| Tip Style | Conical |
| Equipment Type | Temperature Probes |
| Description/Function | Probe is made of 316 stainless steel, which is suitable for food service use |
| Part # Aliases | 2098706 |
| RoHS | RoHS Compliant By Exemption |
| Color | Black |
| ConductorSize | 24AWG |
| ConnectorType | Mini-Thermocouple |
| Length,Cable | 1m |
| Material,Cable | PVC |
| Material,Connector | Hytrel |
| Material,Handle | Hytrel |
| MeasuringRange | -40to350–40to260°C |
| PlugType | 0.792mmMiniThermocouple |
| UsedWith | InfraredThemometer |
| Voltage,Range,AC | 24V |
| Voltage,Range,DC | 60V |
| Temperature range | -40...+260 °C |
| Description | SureGrip DIP-sensor for general with food stuffs type K, 10 cm long, measuring tip of high-grade steel |
| Sensor type/thermocouples | K |
| 传感器类型 | K |
| 探头直径 | 3.404mm |
| 探头类型 | 穿透式 |
| 连接器类型 | 微型热电偶 |
| 最佳精确度 | ±1.1 °C |
| 最大温度测量 | +350 °C |
| 探头长度 | 101.6mm |
| 探针类型 | Conical |
| 电缆长度 | 1m |
咨询QQ
热线电话