所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Plug Color | Yellow |
| Probe Temperature Range | -40 ~ 1500°F (-40 ~ 816°C) |
| Plug Type | Sub-Mini (Thermocouple Plug) |
| Cable Length | 39.370" (1000.00mm) |
| Probe Length | 8.500" (215.90mm) |
| Tip - Type | Immersion / Penetration, Tapered |
| Standard Package | 1 |
| Usage | HVAC |
| Cable Insulation | Poly-Vinyl Chloride (PVC) |
| Type | K-Type Thermocouple |
| Other Names | 2098714 |
| Probe Material | Stainless Steel |
| Maximum Temperature Sensed | +816°C |
| Minimum Temperature Sensed | -40°C |
| Probe Diameter | 4.8mm |
| Termination Type | Miniature Plug |
| Thermocouple Type | K |
| rohs | Not Applicable |
| Tip Style | Spherical Radius |
| Product Category | Test Probes |
| Features | Measurement range of - 40 C to + 816 C |
| Factory Pack Quantity | 1 |
| Color | Black / Yellow |
| Equipment Type | Type K Thermocouple |
| Part # Aliases | 2098714 |
| RoHS | RoHS Compliant By Exemption |
| ConductorSize | 24AWG |
| ConnectorType | Mini-Thermocouple |
| Length,Cable | 1m |
| Material,Cable | PVC |
| Material,Handle | Hytrel |
| MeasuringRange | -40to816–40to816°C |
| PlugType | 0.792mmMiniThermocouple |
| UsedWith | InfraredThemometer |
| Voltage,Range,AC | 24V |
| Voltage,Range,DC | 60V |
| Temperature range | -40...+816 °C |
| Description | SureGrip sensors for measuring frayed type K sensors for measuring air and surfaces, 21 cm long, measuring tip of high-grade steel 304 |
| Sensor type/thermocouples | K |
| 最高温度感应 | +816°C |
| 最低温度感应 | -40°C |
| 探头直径 | 4.8mm |
| 终端类型 | Miniature Plug |
| 探头长度 | 20.32mm |
| 热电偶类型 | K |
咨询QQ
热线电话