所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Plug Color | Yellow |
| Probe Temperature Range | -196 ~ 1112°F (-127 ~ 600°C) |
| Plug Type | Sub-Mini (Thermocouple Plug) |
| Cable Length | 39.370" (1000.00mm) |
| Probe Length | 8.000" (203.20mm) |
| Tip - Type | Contact, Ribbon |
| Standard Package | 1 |
| Usage | HVAC |
| Cable Insulation | Poly-Vinyl Chloride (PVC) |
| Type | K-Type Thermocouple |
| Other Names | 2098723 |
| Probe Material | Stainless Steel |
| Best Accuracy | ±1.2% |
| Connector Type | Miniature Thermocouple |
| Maximum Temperature Measurement | +600°C |
| Probe Diameter | 22.9mm |
| Probe Type | Surface |
| Sensor Type | K |
| rohs | Not Applicable |
| Factory Pack Quantity | 1 |
| Product Category | Environmental Test Equipment |
| Features | Durable ribbon sensor |
| Measures | Temperature |
| Equipment Type | Temperature Probe |
| Part # Aliases | 2098723 |
| RoHS | RoHS Compliant By Exemption |
| Color | Black |
| ConductorSize | 24AWG |
| ConnectorType | Thermocouple |
| Length,Cable | 1m |
| Material,Connector | Hytrel |
| Material,Handle | Hytrel |
| MeasuringRange | -127to600–127to600°C |
| UsedWith | InfraredThemometer |
| Voltage,Range,AC | 24V |
| Voltage,Range,DC | 60V |
| Dimensions | Diameter:0.9 in|Length:12.75 in |
| Brand Name | Fluke, SureGrip |
| Accessory Type | Temperature Probe |
| Width | 0.9in |
| Length | 2.75in |
| For Use With | Temperature Measuring Devices |
| Temperature range | -127...+600 °C |
| Description | SureGrip Surface sensors type K, sensor industrial for a higher requirement for surfaces punts, 21 cm long, measuring tip of high-grade steel 300 |
| Sensor type/thermocouples | K |
| 传感器类型 | K |
| 探头直径 | 22.9mm |
| 探头类型 | 表面 |
| 连接器类型 | 微型热电偶 |
| 最佳精确度 | ±1.2 % |
| 电缆长度 | 1m |
| 探头长度 | 322.6mm |
| 最大温度测量 | +600 °C |
咨询QQ
热线电话