所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Contact Mating Length | 0.140" (3.56mm) |
| Features | Board Lock |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Color | Black |
| Standard Package | 100 |
| Connector Type | Header, Shrouded |
| Contact Finish | Gold |
| Packaging | Tray |
| Number of Rows | 2 |
| Fastening Type | Latch, Long/Eject Hooks |
| Pitch | 0.050" (1.27mm) |
| Contact Type | Male Pin |
| Termination | Solder |
| Contact Finish Thickness | 30µin (0.76µm) |
| Row Spacing | 0.100" (2.54mm) |
| Number of Positions | 50 |
| Number of Positions Loaded | All |
| Factory Pack Quantity | 100 |
| Product Category | Headers & Wire Housings |
| Current Rating | 500 mA |
| Series | 810 |
| Termination Style | Through Hole |
| Contact Plating | Gold |
| Part # Aliases | 05111526300 80001150004 |
| Product Type | Headers |
| Type | Latch / Eject Header |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Contact Material | Copper Alloy |
咨询QQ
热线电话