所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Standard Pack: | 40 |
| Coil Current | 22.5mA |
| Coil Voltage | 24VDC |
| Turn On Voltage (Max) | 18 VDC |
| Features | Sealed - Fully |
| Coil Type | Non Latching |
| Turn Off Voltage (Min) | 1.2 VDC |
| Coil Power | 540 mW |
| Contact Form | DPST (2 Form A) |
| Relay Type | General Purpose |
| Termination Style | PC Pin |
| Switching Voltage | 240VAC, 30VDC - Max |
| Release Time | 10ms |
| Packaging | Bulk |
| Operating Temperature | -30°C ~ 60°C |
| Operate Time | 20ms |
| Contact Rating (Current) | 5A |
| Standard Package | 1,000 |
| Mounting Type | Through Hole |
| Contact Material | Silver Tin Oxide (AgSnO) |
| Coil Resistance | 1.1 kOhms |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
咨询QQ
热线电话