所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Type | Board Stacker |
| Pitch | 2.54 mm |
| Number of Rows | 1 |
| Number of Contacts | 37 |
| Gender | HDR |
| Contact Plating | Tin Over Nickel |
| Termination Method | Solder |
| Standard Package | Bulk |
| Length - Overall | 0.440" (11.18mm) |
| Mounting Type | Through Hole |
| Length - Stack Height | 0.250" (6.35mm) |
| Color | Black |
| Packaging | Bulk |
| Length - Post (Mating) | 0.080" (2.03mm) |
| Length - Tail | 0.110" (2.79mm) |
| Termination | Solder |
| Contact Finish - Post (Mating) | Tin |
| Number of Positions | 37 |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Current Rating | 3 A |
| Series | AMPMODU MOD II |
| Termination Style | Through Hole |
| Number of Positions / Contacts | 37 |
| Tradename | AMPMODU |
| Product Type | Headers |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Contact Material | Copper Alloy |
| 连接器类型 | 头 |
| Centerline (Pitch) | 2.54 mm [ .1 in ] |
| 堆叠高度 | 6.35 mm [ .25 in ] |
| 轮毂 | 不带 |
| 焊尾端子电镀材料 | 镍打底镀锡 |
| Pick and Place Cover | With |
| 柱体尺寸 | .64 mm [ .025 in ] |
| 端子基材 | 铜合金 |
| 行数 | 1 |
| 焊尾端子电镀厚度 (µin) | 50 |
| 端子接触部电镀材料 | 锡 |
| Contact Current Rating (Max) (A) | 3 |
| PC 板端接方法 | 通孔 |
| UL 易燃性等级 | UL 94V-0 |
| 外形 | 标准 |
| 壳体颜色 | 黑色 |
| 端子接触部电镀厚度 | 2.54 – 5.08 µm [ 100 – 200 µin ] |
| 端子布局 | 同轴 |
| 产品类型 | 连接器 |
| 端子类型 | 插针 |
| PCB 安装固定 | 不带 |
| Assembly Process Feature | None |
| 绝缘电阻 (MΩ) | 5000 |
| PCB 安装方向 | 垂直 |
| 外壳材料 | 热塑性 |
| 端接柱体长度 | 11.18 mm [ .44 in ] |
| Stackable | Yes |
| 连接器种类 | 插头 |
| 端子形状 | 直角 |
| 连接器和端子端接到 | 印刷电路板 |
| 工组温度范围 (°C) | -65 – 125 |
| 已批准的标准 | CSA LE7189, UL E28476 |
| 尾部长度 | 2.03 mm [ .08 in ] |
| 接合柱长度 | 2.79 mm [ .109 in ] |
咨询QQ
热线电话