所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Type | Thin Film |
| Resistance Value | 17.4 KOhm |
| Tolerance | 0.1 % |
| Power Rating | 1/4 W |
| Product Diameter | 2.3 mm |
| Product Length | 6.3 mm |
| Temperature Coefficient | ±15 ppm/°C |
| Operating Temperature | -65 to 155 °C |
| Case Style | Conformal |
| Standard Package | Tape & Reel |
| Packaging | Tape & Box (TB) |
| Resistance (Ohms) | 17.4k |
| Number of Terminations | 2 |
| Supplier Device Package | Axial |
| Size / Dimension | 0.091" Dia x 0.248" L (2.30mm x 6.30mm) |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W |
| Composition | Metal Film |
| Other Names | YR1B17K4CC |
| Package/Case | Axial |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
咨询QQ
热线电话