所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Type | FFC Connector |
| Pitch | 2.54 mm |
| Number of Contacts | 14 |
| Number of Rows | 2 |
| Body Orientation | Straight |
| Mounting | Through Hole |
| Standard Package | Tape & Reel |
| RoHSELV Compliance | RoHS compliant, ELV compliant |
| Housing Material | Polyester GF |
| Lead Free Solder Processes | Wave solder capable to 240°C, Wave solder capable to 260°C, Wave solder c |
| Locking Latch | Without |
| Centerline (mm (in)) | 1.27 [0.050] |
| RoHSELV Compliance History | Always was RoHS compliant |
| Packaging Method | Box |
| Connector Type | Female-On-Board |
| Packaging Quantity | 250 |
| Housing Entry Style | Top |
| Polarization | Without |
| Mount Angle | Vertical |
| Housing Color | Red |
| Terminate To | Printed Circuit Board |
| Contact Mating Area Plating Material | Tin over Nickel |
| Product Type | Connector |
| PCB Mount Style | Thru Hole |
| Number of Positions | 14 |
| Contact Material | Phosphor Bronze |
| Mounting Type | Through Hole |
| Color | Red |
| Contact Finish | Tin |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Contact Type | Female Socket |
| Termination | Press-Fit |
| Row Spacing | 0.100" (2.54mm) |
| Number of Positions Loaded | All |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Other Names | A99468CT |
| Current Rating | 1.5A |
| Series | Micro-MaTch |
| Termination Method | Solder |
| Voltage Rating | 230 V |
| Factory Pack Quantity | 2 |
| Mounting Angle | Vertical |
| Product Category | Board to Board & Mezzanine Connectors |
| Termination Style | SMD |
| Number of Positions / Contacts | 14 |
| Contact Plating | Tin |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Pitch Spacing | :1.27mm |
| No. of Rows | :2 |
| No. of Contacts | :14 |
| Gender | :Receptacle |
| Contact Termination | :Solder |
| Colour | :Red |
| Contact Resistance | :10mohm |
| Flammability Rating | :UL94V-0 |
| Insulation Resistance | :1000Mohm |
| Lead Spacing | :1.27mm |
| Material | :Thermoplastic Polyester |
| No. of Poles | :14 |
| Operating Temperature Max | :105°C |
| Operating Temperature Min | :-40°C |
| Working Voltage | :100V |
| Weight (kg) | 0.056 |
| Tariff No. | 85369010 |
| Electrical mounting | THT |
| Mechanical mounting | on PCBs |
| Connectors features | anti-vibration system |
| Rated current | 1.5A |
| Multiplicity | 1 |
| Connector type | female |
| Spatial orientation | straight |
| Connector | socket |
| Gross weight | 0.97 g |
| Number of pins | 14 |
| spg | 250 |
| Collective package [pcs] | 250 |
| Type of pin configuration | 2x7 |
咨询QQ
热线电话