所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Resistance Value | 5K |
| EU RoHS | Compliant |
| Product Diameter | 6.35 |
| Technology | Cermet |
| Temperature Coefficient | ±100 |
| Termination Style | Pin |
| Product Height | 3.56 |
| Packaging | Box |
| Power Rating | 0.5 (1/2) |
| Type | Trimmer |
| Mounting | Through Hole |
| Tolerance | 10% |
| Number of Turns | 1(Elec)|1(Mech) |
| Factory Pack Quantity | 50 |
| Product | Trimmer Resistors - Single Turn |
| Product Category | Trimmer Resistors - Through Hole |
| Dimensions | 6.35 mm Dia. x 3.556 mm H |
| Operating Temperature Range | - 55 C to + 125 C |
| Element Type | Cermet |
| Resistance | 5 kOhms |
| Product Type | Single Turn |
| Power Rating | 500 mW (1/2 W) |
| Adjustment | Top Slot |
| RoHS | RoHS Compliant |
咨询QQ
热线电话