所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Packaging | Bulk |
| Differential Travel | 0.028" (0.7mm) |
| Switch Function | On-Mom |
| Current Rating | 15A (AC) |
| Operating Force, Torque | 41gf |
| Mounting Type | Chassis Mount |
| Voltage Rating - AC | 125V |
| Termination Style | Solder Lug |
| Operating Position | 0.600" (15.2mm) |
| Overtravel | 0.094" (2.4mm) |
| Operating Temperature | -20°C ~ 125°C |
| Actuator Type | Lever, Straight |
| Standard Package | 1 |
| Release Force | 10gf |
| Mechanical Life | 20,000,000 Cycles |
| Circuit | SPDT |
咨询QQ
热线电话