所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Packaging | Bulk |
| Differential Travel | 0.030" (0.8mm) |
| Switch Function | On-Mom |
| Current Rating | 6A (AC) |
| Operating Force, Torque | 510gf |
| Mounting Type | Chassis Mount |
| Voltage Rating - AC | 125V |
| Termination Style | Quick Connect - 0.250" (6.3mm) |
| Operating Position | 0.798" (20.3mm) |
| Overtravel | 0.035" (0.9mm) |
| Operating Temperature | -20°C ~ 125°C |
| Actuator Type | Lever, Roller |
| Standard Package | 1 |
| Release Force | 51gf |
| Mechanical Life | 50,000 Cycles |
| Circuit | SPDT |
咨询QQ
热线电话