所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Product Length | 6.35 |
| EU RoHS | Compliant |
| Technology | Cermet |
| Temperature Coefficient | ±100 |
| Termination Style | Gull Wing |
| Resistance Value | 20K |
| Product Height | 5.33 |
| Packaging | Tube |
| Power Rating | 0.25 (1/4) |
| Type | Trimmer |
| Shaft Diameter | 1.78 |
| Mounting | Surface Mount |
| Tolerance | 10% |
| Number of Turns | 12(Elec) |
| Factory Pack Quantity | 50 |
| Product | Trimmers |
| Product Category | Trimmer Resistors - SMD |
| Dimensions | 4.32 mm W x 6.35 mm L |
| Operating Temperature Range | - 65 C to + 150 C |
| Element Type | Cermet |
| Resistance | 20 kOhms |
| Product Type | Multiturn |
| Power Rating | 250 mW (1/4 W) |
| Adjustment | Side Slot |
| RoHS | RoHS Compliant By Exemption |
咨询QQ
热线电话