所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Mounting Type | Panel Mount, Flange |
| Termination | Solder Cup |
| Shell Size - Insert | 12-3 |
| Connector Type | Receptacle, Male Pins |
| Shell Material, Finish | Olive Drab Cadmium Plated |
| Contact Finish | Gold |
| Packaging | Bulk |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Number of Positions | 3 |
| Fastening Type | Bayonet Lock |
| Standard Package | 1 |
| Current Rating | 13A |
| Other Names | S85102E123P50 |
| Orientation | N (Normal) |
| Body Orientation | Straight |
| Contact Gender | Male |
| Contact Material | Copper Alloy |
| Contact Plating | Gold |
| Gender | Female |
| Maximum Operating Temperature | +125°C |
| Military Standard | MIL-DTL-26482 |
| Minimum Operating Temperature | -55°C |
| Number of Contacts | 3 |
| Shell Plating | Olive Drab Cadmium |
| Shell Size | 12 |
| Termination Method | Solder |
| rohs | Non Compliant |
| Series | :- |
| Connector Body Material | :Aluminium |
| Connector Mounting | :Panel |
| Connector Shell Size | :12 |
| Insert Arrangement | :12-3 |
| No. of Contacts | :3 |
| Contact Termination | :Solder |
| Connector Insert Type | :12-3 |
| Contact Resistance | :5ohm |
| Insulation Resistance | :5000ohm |
| Male Contact Material | :Copper Alloy |
| Male Contact Plating | :Gold |
| No. of Mating Cycles | :500 |
| Operating Temperature Max | :125°C |
| Operating Temperature Min | :-55°C |
| Weight (kg) | 0.01408 |
| Tariff No. | 85369010 |
咨询QQ
热线电话