所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Orientation | N (Normal) |
| Mounting Type | Panel Mount, Bulkhead - Front Side Nut |
| Termination | Solder Cup |
| Shell Size - Insert | 14-5 |
| Connector Type | Receptacle, Male Pins |
| Shell Material, Finish | Olive Drab Cadmium Plated |
| Contact Finish | Gold |
| Packaging | Bulk |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Fastening Type | Bayonet Lock |
| Standard Package | 1 |
| Current Rating | 13A |
| Number of Positions | 5 |
| Body Orientation | Straight |
| Contact Gender | Male |
| Contact Material | Copper Alloy |
| Contact Plating | Gold |
| Gender | Female |
| Maximum Operating Temperature | +125°C |
| Military Standard | MIL-DTL-26482 |
| Minimum Operating Temperature | -55°C |
| Number of Contacts | 5 |
| Shell Plating | Olive Drab Cadmium |
| Shell Size | 14 |
| Termination Method | Solder |
| rohs | Non Compliant |
| Series | :- |
| Connector Body Material | :Aluminium |
| Connector Mounting | :Panel |
| Connector Shell Size | :14 |
| Insert Arrangement | :14-5 |
| No. of Contacts | :5 |
| Contact Termination | :Solder |
| Weight (kg) | 0.03 |
| Tariff No. | 85369010 |
咨询QQ
热线电话