所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Type | Ring Tongue Terminal |
| Stud Size | 3.5 mm |
| Wire Size | 10-12 AWG |
| Standard Package | Bulk |
| RoHS | No |
| Product | Ring Terminals |
| Comment | Brazed Body |
| RoHSELV Compliance | Not ELV/RoHS compliant |
| Lead Free Solder Processes | Not relevant for lead free process |
| Finish | Tin-Lead |
| Insulation Sleeve Color | Natural |
| Insulation Support Sleeve Material | Copper |
| Color Code | Yellow |
| GovernmentIndustry Qualification | No |
| Insulation Sleeve Material | PVF2 |
| Brand | AMP |
| Packaging Method | Loose Piece |
| Packaging Quantity | 100/Box |
| Tongue Material Thickness (mm (in)) | 1.04 [0.041] |
| Wire Range (mm (AWG)) | 3.00-6.00² [12-10] |
| Insulation | Yes |
| Body Style | PIDG |
| Product Type | Terminal |
| Wire Insulation Diameter (mm in) | 5.84 [0.230] |
| Wire Range (CMA) | 5,180 â 13,100 |
| Wire/Cable Composition | Stranded |
| Stripe Color | Yellow |
| Wire Size (AWG) | 12 – 10 |
| 端子类型 | 环形端子 |
| 总长 | 27.5 mm [ 1.083 in ] |
| Support Style | Insulation Support |
| 封装方法 | 活块 |
| 螺钉尺寸 | 6, M3.5 |
| Terminal Angle | Straight |
| Insulated | Yes |
| Barrel Inside Diameter | 5.96 mm [ .235 in ] |
| 绝缘套管材料 | PVF2 |
| 电线尺寸 (CMA) | 5180 – 13100 |
| 绝缘材料 | PVF2 |
| Insulated Wire Support | Yes |
| 电镀厚度 (µm) | 2.54 |
| Wire Size (mm²) | 3 – 6 |
| Stud Diameter | 3.68 mm [ .145 in ] |
| 电镀材料 | 锡铅 |
| Sealable | 否 |
| Barrel Color | Natural |
| 材料厚度 | .99 mm [ .039 in ] |
| Number of Holes | 1 |
| Insulation Type | Pre-Insulated |
| Barrel Inside Diameter (Min) | 5.96 mm [ .235 in ] |
| 端子方向 | 直式 |
| 绝缘套管颜色 | 土黄色 |
| 电线绝缘直径(最大值) | 5.84 mm [ .23 in ] |
| Heavy Duty | No |
| 压线筒类型 | 闭式压线筒 |
| 封装数量 | 100 |
| 注释 | Brazed 主体 |
| 符合政府资质 | 否 |
| 工组温度范围 (°C) | 150 |
| Tongue Thickness | 1.07 mm [ .042 in ] |
咨询QQ
热线电话