所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Connector Type | MT-RJ to MT-RJ |
| Cable Type | Zipcord |
| Cable Length | 1.52 m |
| Standard Package | Bulk |
| Connector | MT-RJ |
| Boot Body Style - Right | Long |
| RoHSELV Compliance | RoHS compliant, ELV compliant |
| Lead Free Solder Processes | Not relevant for lead free process |
| Brand | AMP |
| Product Type | Cable Assembly |
| Cable Assembly Type | MT-RJ to MT-RJ |
| Flammability Rating | Riser (UL OFNR/CSA FT-4) |
| Connector(s) Exit Angle to Connector(s) Exit Angle | 180° to 180° |
| Length (M (ft)) | 1.52 [4.986] |
| Cable Buffering | Tight |
| Boot Color - Right | Black |
| Mode | Multimode |
| Ferrule Material | Polymer Composite |
| Fiber Type | 62.5/125 |
| Cable Diameter (mm (in)) | 1.80 x 3.60 [.071 x .142] |
| Number of Fibers | 2 |
| Fibre Channel | No |
| Cable Color | Orange |
| RoHSELV Compliance History | Always was RoHS compliant |
| Boot Color - Left | Black |
| Ratings | OFNR |
| Length - Overall | 5.0' (1.52m) |
| Features | Riser, Zipcord |
| Color - Cable | Orange |
| Type | Multimode, Duplex |
| Cable Diameter | 0.14" (3.6mm) |
| 1st Connector | MT-RJ |
| Color - Connectors | Black |
| 2nd Connector | MT-RJ |
| Return Loss | 20dB |
| Insertion Loss | 0.5dB |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
咨询QQ
热线电话