所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Coil Current | 16.7mA |
| Coil Voltage | 24VDC |
| Turn On Voltage (Max) | 16.8 VDC |
| Features | Diode, LED Indicator, Test Button |
| Coil Type | Non Latching |
| Turn Off Voltage (Min) | 2.4 VDC |
| Coil Power | 400 mW |
| Contact Form | SPDT (1 Form C) |
| Relay Type | General Purpose |
| Termination Style | PC Pin |
| Switching Voltage | 250VAC - Max |
| Release Time | 3ms |
| Packaging | Bulk |
| Operating Temperature | -40°C ~ 70°C |
| Operate Time | 7ms |
| Contact Rating (Current) | 16A |
| Standard Package | 1 |
| Mounting Type | Through Hole |
| Contact Material | Silver Nickel (AgNi) |
| Coil Resistance | 1.44 kOhms |
咨询QQ
热线电话