所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| RoHS | RoHS Compliant |
| Timing Range | 0.1 s to 100 h |
| Supply Voltage | 24 VDC, 24 VAC to 240 VAC |
| Series | Chronos 2 |
| Accuracy | +/- 0.5 % |
| Display Type | LED Indicator |
| Operating Temperature Range | - 20 C to + 60 C |
| Termination Style | Screw |
| Type | Solid State Timer |
| Life | Obsolete |
| Function | Repeat Cycle, Twin Timer |
| Timing Adjustment Method | Screwdriver Slot |
| Mounting Type | DIN Rail |
| Relay Type | Integrated |
| Output Type | Mechanical Relay |
| Timing Initiate Method | Input Voltage |
| Delay Time | 0.1 Sec ~ 100 Hrs |
| Circuit | SPDT (1 Form C) |
| Standard Package | 1 |
| Voltage - Supply | 24 ~ 240VAC, 24VDC |
| Contact Rating @ Voltage | 8A @ 250VAC |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Module type | timer |
| Multiplicity | 1 |
| Electrical connection | screw terminals |
| Output type | SPDT |
| Gross weight | 0.07 kg |
| Supply voltage | 24...240V DC, 24...240V AC |
| Mounting | DIN |
| number of operation modes | 2 |
| Output 1 electrical parameters | 250VAC/5A |
咨询QQ
热线电话