所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| RoHS | RoHS Compliant |
| Timing Range | 0.1 s to 100 h |
| Supply Voltage | 24 VDC, 24 VAC to 240 VAC |
| Series | Chronos 2 |
| Accuracy | +/- 0.5 % |
| Display Type | LED Indicator |
| Operating Temperature Range | - 20 C to + 60 C |
| Termination Style | Screw |
| Type | Multifunction Timer |
| Function | Repeat Cycle, Twin Timer |
| Timing Adjustment Method | Hand Dial |
| Mounting Type | DIN Rail |
| Relay Type | Integrated |
| Output Type | Mechanical Relay |
| Timing Initiate Method | Input Voltage |
| Delay Time | 0.1 Sec ~ 100 Hrs |
| Circuit | SPDT (1 Form C) |
| Standard Package | 1 |
| Voltage - Supply | 24 ~ 240VAC |
| Other Names | 646-1181 |
| Contact Rating @ Voltage | 10A @ 250VAC |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Product Range | :CROUZET - TLR1 Series |
| Timer Functions | :Repeat Cycle |
| Time Min | :0.1s |
| Time Max | :100h |
| No. of Timing Ranges | :7 |
| Timer Output | :1 Changeover Relay |
| Supply Voltage Max | :240VAC |
| Weight (kg) | 0.1 |
| Tariff No. | 84229010 |
| Multiplicity | 1 |
| Module type | timer |
| Gross weight | 0.1 kg |
| Supply voltage | 24...230V AC, 24V DC |
| Mounting | DIN |
| Output 1 electrical parameters | 250VAC/8A |
咨询QQ
热线电话