3M Electronic Specialty
所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Product | Tapes |
| Type | Nuclear |
| Material | Polyethylene (PE) Reinforced with Cloth |
| Part # Aliases | 04801153915 70006356003 |
| Tape Type | Duct Cloth |
| Adhesive | Rubber |
| Color | Red |
| Backing, Carrier | Polyethylene Film |
| Thickness | 0.0126" (12.6 mils, 0.320mm) |
| Packaging | Roll |
| Width | 2.83" (72.00mm) |
| Length | 180' (55.0m) 60 yds |
| Standard Package | 12 |
| Usage | General Purpose |
| Temperature Range | 200°F (93°C) |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Unit Weight | 45 lbs |
| RoHS | RoHS Compliant By Exemption |
| Manufacturer Series | 8979N |
| Temperature Max | 93 degC/200 degF |
咨询QQ
热线电话