所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Supplier Package | TO-220AC |
| Standard Package Name | TO-220 |
| EU RoHS | Not Compliant |
| Maximum Operating Temperature | 175 |
| Maximum Continuous Forward Current | 8 |
| Operating Junction Temperature | -65 to 175 |
| Peak Reverse Recovery Time | 35 |
| Peak Reverse Repetitive Voltage | 300 |
| Packaging | Tube |
| Peak Reverse Current | 20 |
| Peak Non-Repetitive Surge Current | 100 |
| Peak Forward Voltage | 1.25 |
| Minimum Operating Temperature | -65 |
| Configuration | Single |
| Type | Switching Diode |
| Pin Count | 2 |
| Lead Shape | Through Hole |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 20µA @ 300V |
| Mounting Type | Through Hole |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 1.25V @ 8A |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 300V |
| Thermal Resistance | 0.2°C/W Cs |
| Supplier Device Package | TO-220AC |
| Reverse Recovery Time (trr) | 35ns |
| Operating Temperature - Junction | -65°C ~ 175°C |
| Standard Package | 1,000 |
| Current - Average Rectified (Io) | 8A |
| Package/Case | TO-220-2 Fused Center, TO-220AC |
| Speed | Fast Recovery = 200mA (Io) |
| Diode Type | Standard |
| rohs | Contains lead / RoHS non-compliant |
咨询QQ
热线电话