所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package | 2TO-220AC |
| Type | Switching Diode |
| Configuration | Single |
| Peak Reverse Repetitive Voltage | 300 V |
| Peak Average Forward Current | 8 A |
| Peak Reverse Recovery Time | 35 ns |
| Peak Reverse Current | 20 uA |
| Peak Forward Voltage | 1.25 V |
| Peak Non-Repetitive Surge Current | 100 A |
| Operating Temperature | -65 to 175 °C |
| Mounting | Through Hole |
| Standard Package | Bulk |
| Standard Package | Rail / Tube |
| Peak Reverse Current | 20 |
| Peak Non-Repetitive Surge Current | 100 |
| Package Width | 4.65(Max) |
| PCB | 2 |
| EU RoHS | Compliant |
| Peak Forward Voltage | 1.25 |
| Peak Reverse Repetitive Voltage | 300 |
| Minimum Operating Temperature | -65 |
| Peak Reverse Recovery Time | 35 |
| Supplier Package | TO-220AC |
| Standard Package Name | TO-220 |
| Maximum Operating Temperature | 175 |
| Package Length | 10.51(Max) |
| Operating Junction Temperature | -65 to 175 |
| Pin Count | 2 |
| Maximum Continuous Forward Current | 8 |
| Package Height | 9.02(Max) |
| Packaging | Tube |
| Tab | Tab |
| Lead Shape | Through Hole |
| Operating Temp Range | -65C to 175C |
| Package Type | TO-220AC |
| Operating Temperature Classification | Military |
| Rad Hardened | No |
| Rectifier Type | Switching Diode |
| Peak Non-Repetitive Surge Current (Max) | 100 |
| Peak Rep Rev Volt | 300 |
| Rev Curr | 20 |
| Rev Recov Time | 35 |
| Forward Voltage | 1.25 |
| Avg. Forward Curr (Max) | 8 |
| DELETED | Compliant |
咨询QQ
热线电话