所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Packaging | Tube |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 10µA @ 400V |
| Mounting Type | Through Hole |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 1.3V @ 8A |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 400V |
| Thermal Resistance | 0.5°C/W Cs |
| Supplier Device Package | TO-262 |
| Reverse Recovery Time (trr) | 60ns |
| Operating Temperature - Junction | -65°C ~ 175°C |
| Standard Package | 1,000 |
| Current - Average Rectified (Io) | 8A |
| Package/Case | TO-262-3 Long Leads, I²Pak, TO-262AA |
| Speed | Fast Recovery = 200mA (Io) |
| Diode Type | Standard |
咨询QQ
热线电话