所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Supplier Package | D2PAK |
| Standard Package Name | D2PAK |
| EU RoHS | Not Compliant |
| Maximum Operating Temperature | 175 |
| Maximum Continuous Forward Current | 8 |
| Operating Junction Temperature | -65 to 175 |
| Peak Reverse Recovery Time | 60 |
| Peak Reverse Repetitive Voltage | 400 |
| Peak Reverse Current | 10 |
| Peak Non-Repetitive Surge Current | 100 |
| Peak Forward Voltage | 1.3 |
| Minimum Operating Temperature | -65 |
| Configuration | Single |
| Type | Switching Diode |
| Pin Count | 3 |
| Lead Shape | Gull-wing |
| Packaging | Tube |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 10µA @ 400V |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 1.3V @ 8A |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 400V |
| Thermal Resistance | 0.5°C/W Cs |
| Supplier Device Package | D2PAK (SMD-220) |
| Reverse Recovery Time (trr) | 60ns |
| Operating Temperature - Junction | -65°C ~ 175°C |
| Standard Package | 1,000 |
| Current - Average Rectified (Io) | 8A |
| Package/Case | TO-263-3, D²Pak (2 Leads + Tab), TO-263AB |
| Speed | Fast Recovery = 200mA (Io) |
| Other Names | *8ETU04S |
| Diode Type | Standard |
| rohs | Contains lead / RoHS non-compliant |
咨询QQ
热线电话