所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package | 3D2PAK |
| Type | Switching Diode |
| Configuration | Single |
| Peak Reverse Repetitive Voltage | 600 V |
| Peak Average Forward Current | 8 A |
| Peak Reverse Recovery Time | 24 ns |
| Peak Reverse Current | 50 uA |
| Peak Forward Voltage | 3 V |
| Peak Non-Repetitive Surge Current | 110 A |
| Operating Temperature | -65 to 175 °C |
| Mounting | Surface Mount |
| Standard Package | Bulk |
| Peak Reverse Current | 50 |
| Peak Non-Repetitive Surge Current | 110 |
| Package Width | 9.65(Max) |
| PCB | 2 |
| EU RoHS | Compliant |
| Peak Forward Voltage | 3 |
| Peak Reverse Repetitive Voltage | 600 |
| Minimum Operating Temperature | -65 |
| Peak Reverse Recovery Time | 24 |
| Supplier Package | D2PAK |
| Standard Package Name | D2PAK |
| Maximum Operating Temperature | 175 |
| Package Length | 10.67(Max) |
| Operating Junction Temperature | -65 to 175 |
| Pin Count | 3 |
| Maximum Continuous Forward Current | 8 |
| Package Height | 4.83(Max) |
| Tab | Tab |
| Lead Shape | Gull-wing |
| Capacitance,Junction | 17pF |
| Current,Forward | 8A |
| Current,Surge | 110A |
| PackageType | D2PAK |
| PrimaryType | Rectifier |
| Resistance,Thermal,JunctiontoCase | 1.4°C/W |
| Speed,Switching | Hyperfast |
| Temperature,Junction,Maximum | +175°C |
| Temperature,Operating | -65to+175°C |
| Time,Recovery | 15ns |
| Voltage,Forward | 2.3V |
| Voltage,Reverse | 600V |
| rohs | RoHS Compliant Part |
咨询QQ
热线电话